Теодор Качинський   /Theodore Kaczynski/

Качинський не був терористом у буквальному значенні цього слова. Він убивав не всіх підряд. Переконаний у потворності сучасної цивілізації, він убивав адресно.

...

Теодор Качинський Теодор Качинський народився в 1942 році в Чiкаго. Його математичний геній був помічений ще в початковій школі. Він закінчив школу достроково, потім одержав дипломи Мічіганського та Гарвардського (1952) університетів. У 1967 році став доцентом одного із найпрестижніших університетів США — університету Берклі в Каліфорнії. Колеги та друзі пророкували йому блискучу кар'єру математика. Але він у 1969 році раптом пішов у відставку і зник. Виявилося, він розчарувався в сучасній цивілізації, мріяв повернути людей назад до природи. З 1976 по 1995 рік він тероризував свою країну, розсилаючи поштою бомби вченим та підприємцям, зв'язаним за родом діяльності з комп'ютерами, авіакомпаніями чи експлуатацією природних ресурсів.

Він убив віце-президента найбільшої рекламної фірми, яка працювала на нафтову корпорацію “Ексон”, Томаса Моссера; “головного лісника” Америки та керівника найбільшої приватної фірми з продажу деревини Гілберта Мюррея; власника комп'ютерної корпорації та відомого інженера Хью Кемпбела. Він зробив інвалідами піонера в області дослідження мікрохвиль Діогена Ангелакоса, блискучого хіміка Баклі Криста, найвідомішого генетика і дослідника синдрому Дауна Чарльза Епстайна, ведучого фахівця Америки в області вивчення штучного інтелекту та розробника декількох мов програмування Давида Гелентера, президента авіакомпанії “Об'єднані авіалінії” Персі Вуда та багатьох інших. ФБР призначило нагороду в мільйон доларів за його голову. До пошуків були залучені навіть екстрасенси. Але все безуспішно.

У 1995 році Унабомбер написав відкритий лист до “Нью-Йорк Таймс” та “Вашингтон Пост”. Він обіцяв припинити бомбування, якщо газети опублікують його маніфест. Він хотів звернутися до народу. Після довгих консультацій із ФБР видавці погодилися.

А через кілька місяців ФБР знайшло знаменитого терориста в убогій хатині в горах Монтани — він жив полюванням і риболовлею, а в його житлі не було ні електрики, ні навіть ванної та туалету (останнє особливо шокувало американців). Процес над Качинським тривав два роки. Його визнали шизофреніком і присудили до довічного ув'язнення. Зараз він сидить в одиночній камері у в'язниці Сакраменто.

...

David Kaczynski Знаменитого терориста видав правосуддю його молодший брат Давид. Він скромно жив у провінційному містечку штату Нью-Йорк і працював адвокатом у громадському Фонді захисту підлітків. Він, як і багато інших американців, прочитав маніфест терориста в газеті. І був уражений подібністю ідей та літературного стилю убивці й свого брата, який жив у Монтані. Він звернувся до ФБР, причому довго переконував спецслужби, що його Теодор — саме той, кого шукає вся Америка. Він умовив ФБР місяць постежити за хатиною свого брата у Монтані. І через місяць ФБР переконалося в правоті пильного підліткового адвоката.

Давид Качинський одержав обіцяну нагороду в мільйон доларів. Потім він написав книгу про свого брата і заробив на її продажі кілька мільйонів. Як він заявив пресі, частину гонорару він віддасть у Фонд потерпілих від Унабомбера. Зверніть увагу — всього лише частину. Деяку суму він все-таки залишив собі. У Фонд потерпілих Давид Качинський також має намір передати, знову ж частину, гонорару за майбутній фільм про свого брата. Обвинувач на процесі Роберт Клеарі назвав дії Давида Качинського героїчними. З цього приводу Унабомбер висловився так: “...Зараз Давид запевняє мене, що його мучить почуття провини. Але мені чомусь здається, що в його душі переважує зовсім інше почуття. Задоволення. Він помстився своєму старшому брату. Який завжди був талановитішим та успішнішим ніж він. Якого більше любили батьки. Я не впевнений, що зможу простити його. Він — піна нашого суспільства, і чим скоріше він помре, тим краще. Якщо я коли-небудь знову побачу його, я повернуся до нього спиною...”

Теодор Качинський на судовому процесі

Він хоче, щоб його убили. Та все ж таки система, з якою боровся Качинський, помстилася йому за повною програмою. Він став продаваним елементом цієї системи. Ще коли він знаходився в розшуку, Церква евтаназії оголосила його своїм ідолом. Звичайно, дивно: ну що спільного у Церкви добровільного відходу з життя з теорією боротьби Качинського? Насправді нічого дивного. Церква заробила на продажі наклейок з гаслами Унабомбера 25 тис. доларів.

Дрібний видавець з Каліфорнії Кристіан Лоусон ще до арешту Качинського видав окремою книжкою його двухсотсторінковий маніфест та заробив кілька мільйонів. До речі, коли загадковий Унабомбер запропонував журналістам опублікувати його маніфест, до нього відкрито звернувся видавець “Пентхаусу” Боб Гуччионе. Цей відомий американський проноза благав терориста опублікувати його маніфест у своєму журналі і навіть пропонував йому вести регулярну колонку. Качинський дотепер ображений цією пропозицією.

хатина Унабомбера Сьогодні його продовжує продавати рідний брат. По суду він виграв у ФБР право на володіння хатиною Унабомбера і має намір відкрити там музей. Прихильники Теодора Качинського, що з'явилися після публікації маніфесту, утворили свою партію. Причому ці люди — представники технократичної інтелігенції, яку так ненавидить терорист. Вони шанують його маніфест, але продовжують терпляче працювати у своїх компаніях на благо індустріального суспільства.

Сам Теодор Качинський за присудом зобов'язаний виплатити 250 тис. доларів своєму адвокату і 215 тис. доларів родинам тих, хто постраждав від його бомб. Звичайно, він міг і відмовитися. Але до недавніх пір він усе ще дуже хотів заразити своєю ідеєю все суспільство. Тому, сидячи у в'язниці, писав і публікував книги і статті в газетах. Гонорари за його праці перераховувалися потерпілим. Схоже, що сьогодні він вже зневірився у цій тактиці. Недавно він подав прохання про перегляд своєї справи. Він не визнає себе шизофреніком і вимагає для себе страти.

...

Ось його адреса для листування:

Theodore J. Kaczynski, 04475-046, U.S. Penitentiary Max,

P.O. Box 8500, Florence, CO 81226-8500, USA