ВІД АВТОРА

Ця книжка не є спрямована проти російського народу, хоч він не без вини. Але занадто довго злочинні поводирі водять його, засліпленого великодержавними міфами і з підробленим родоводом, манівцями історії. Російські історики знали про це і мовчали. Однак, немає вічних таємниць. Вони забули: «Нічого бо нема схованого, що не стало б явним, нічого тайного, що не стало б знаним і не вийшло на яв» (Євангеліє від Луки, гл.8, ст.17). А коли так, то чи варто приховувати їх від людей, і насамперед, від свого народу. Час найвищий російському суспільству з'ясувати для себе це питання і знайти належне місце між народами, позбувшись месіанського блуду. Це був би достойний внесок у політичну стабільність Східної Європи і тим самим забезпечення нормального національного розвитку народів цього регіону.

Пропонований нарис вийшов у світ завдяки безкорисливій допомозі високоповажних панів др. Мирослава Малецького, Степана Горлача, Ореста Городиського, Ярослава Куницького, Мирослава Бігуса, Андрія Коморовського, Богдана Маціва, др. Василя Вериги (Канада); др. Миколи Крижанівського (Нью-Йорк, США) та Йосифа Кісіля (Україна), за що автор складає їм щиру подяку.

Окрему подяку складаю працівникам Відділу україніки Львівської наукової бібліотеки ім. В.Стефаника НАН України і його керівникові п. Євгенові Наконечному за допомогу в підборі матеріалів та консультації під час роботи над цією книжкою.